Świat fotografii na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat uległ ogromnym zmianom. W dzisiejszych czasach każdy może mianować się fotografem – wystarczy, że zaopatrzy się w średniej klasy lustrzankę, choć są i tacy, których zaspokoi dobry smartfon z aparatem. Wykonywanie zdjęć jest coraz łatwiejsze i przyjemniejsze, a jedynym ograniczeniem staje się nasza wyobraźnia.

Zdarza się jednak tak, że dobry sprzęt i chęci okazują się niewystarczające. Brak możliwości rozwoju oraz wsparcia bliskich skutecznie blokuje potencjał twórczy. W związku z tym podjęliśmy kroki, aby temu zapobiec, tworząc entuzjastom fotografii możliwość poszerzania ich horyzontów.

Sądecka Grupa Fotograficzna to miejsce, w którym wspólnie możemy rozwijać naszą pasję, wykonywać zdjęcia plenerowe i studyjne, dzielić się swoimi doświadczeniami oraz poglądami na dane zagadnienia. Organizujemy wydarzenia integrujące naszą społeczność fotograficzną, poprzez otwarte spotkania oraz konkursy tematyczne.

Jako grupa działająca w branży fotograficznej stworzyliśmy miejsce, w którym każdy może prowadzić swobodną wymianę myśli oraz zawierać nowe, cenne znajomości. Jesteśmy organizatorem największego wydarzenia fotograficznego w regionie odbywającego się w ramach Światowego Dnia Fotografii.

Aktywnie wspieramy lokalne inicjatywy oraz działalność pozarządową. Wierzymy, że wspólnie możemy zdziałać wiele dobrego dla idei popularyzacji fotografii w naszym regionie, a efekty naszej pracy będą procentować w przyszłości…