W czasie spotkania z Adamem uczestnicy będą mieli okazję poznać kulisy pracy w studio fotograficznym specjalizującym się w męskiej fotografii portretowej. Ponadto prowadzący opowie o wyzwaniach towarzyszącym pracy z ludźmi w czterech ścianach jego pracowni, opisze swój warsztat i sprzęt z którego korzysta.

Temat będzie bardzo nietypowy, ponieważ jest bardzo mało osób robiących zdjęcia mężczyznom, w większości fotografowane są kobiety. Adam Mikołajczyk przedstawia w swoich portretach mężczyzn z całkowicie innej perspektywy. Wydobywa na powierzchnię wszystko to co jest głęboko w nich schowane, a wbrew pozorom kryje się tam wiele: emocje takie jak cierpienie, smutek, płacz, wrażliwość. Łamie stereotypy, które utarły się przez wiele lat i ciągle obciążają mężczyzn. Dzięki jego fotografiom  możemy dostrzec, nauczyć się innej perspektywy. 

Adam Mikołajczyk – urodzony w 1991 roku w Krakowie. Fotografią zainteresował się w wieku 18 lat. Fachu uczył się w rodzinnym studio fotograficznym pod okiem ojca. Od 2016 roku prowadzi Pracownię Męskich Portretów – miejsce, w którym wszyscy mężczyźni bez względu na cechy fizyczne i duchowe mogą się sfotografować. Na swoich portretach pragnie pokazywać mężczyzn w najlepszym świetle. Pracując w studio przy użyciu światła błyskowego stara się wyizolować modela z otaczającego go świata, co pozwala lepiej skupić się na tym, co tak naprawdę drzemie we wnętrzu fotografowanego mężczyzny.