Podczas panelu uczestnicy będą mieli okazję poznać najważniejsze aspekty dotyczące fotografowania ważnych wydarzeń kulturalnych i politycznych – przedstawiony przez duet wybitnych fotografów: Wojciecha Jargiło oraz Piotra Droździka. Znani fotoreporterzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w długoletniej karierze fotograficznej. Opowiedzą o świadomości kadru, która wpływa na utrwalanie otaczającego nas świata.

Wojciech Jargiło – fotoreporter od 1995. Pracował dla największych wydawnictw krajowych i zagranicznych. Swoje zdjęcia publikował min. w New York Times, Washington Post, Helsingin Sanomat, Newsweek Polska. Nagradzany w konkursach Polskiej Fotografii Prasowej (2000), BZWBK Press Photo (2008, 2009), Nominacja na Grand Press Photo (2011), Yearender – najważniejsze zdjęcia 2020 roku w European Pressphoto Agency., Grand Press Photo (2021) Obecnie fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej i EPA.

Piotr Droździk – artysta fotografik. Od lat zajmuje się fotografią artystyczna, autorską i reklamowa. Współpracuję z wieloma wydawnictwami i agencjami . Wydał 65 albumów artystycznych o łącznym nakładzie 100 tyś. egzemplarzy. W 2007 roku nagrodzony tytułem SĄDECZANIN ROKU za osiągnięcia fotograficzne i wydawnicze. Laureat wielu prestiżowych nagród fotograficznych.