Aga Szuścik „Fotografio, ratuj…”

Aga Szuścik – artystka wizualna, twórczyni społecznych projektów artystycznych, doktor sztuk filmowych, absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej i Uniwersytetu Śląskiego. Prelegentka TEDx, zdobywczyni wyróżnienia na International Photographic Awards. Jej prace zobaczyć można było na licznych wystawach i pokazach indywidualnych i zbiorowych, np. na Patchlab Digital Art, Camerimage, KinoLAbie, Brzuchu Atlasa, Labiryncie. Kuratorka, wykładowczyni, szkoleniowiec, prowadząca autorską audycję „Sztuka słuchania” o sztuce współczesnej w OFF Radio Kraków.

Jej głośny projekt „To się nie zdarza” był na tapecie „Wysokich Obcasów”, „Miasta Kobiet”, „Dziennika Zachodniego”, „Dzień Dobry TVN”, „Faktów” czy „Pytania na Śniadanie”. Zakochana w muzyce elektronicznej, organizatorka corocznego festiwalu charytatywnego. Uczulona na jabłka i ludzi myślących, że zdjęcia robi aparat.

Artystka zaprasza na spotkanie młodych (także duchem) fotografów, którzy borykają się z problemem oceny swoich zdjęć, akceptacją siebie jako artysty, napisaniem sensownego planu na życie oraz relacji z fotografią jako pasją.